brytyjski
kot brytyjski
brytyjski krótkowłosy brytyjski krótkowłosy
kot brytyjski

Kot brytyjski krótkowłosy wywodzi się od kotów domowych zamieszkujących Wielką Brytanię. Kot brytyjski krótkowłosy ma sierść krótką, gęstą i miękką. Wzorzec rasy dopuszcza różne umaszczenie. Zanotowano około 150 odmian barwnych kota brytyjskiego, od jednokolorowych (niebieski, czarny, rudy, kremowy, czekoladowy, liliowy i biały) po dwubarwne, a także (tylko u kotek) trójbarwne. Kot brytyjski krótkowłosy waży od 4 do 9 kg i jest zarazem największym kotem krótkowłosym. Nogi krótkie lub średniej długości, przez co kot sprawia wrażenie grubego.

Na krótkiej szyi duża głowa z wyraźnymi policzkami i zaznaczoną brodą. Uszy kota brytyjskiego są szeroko rozstawione i zaokrąglone na końcach. Oczy duże, pomarańczowe, niebieskie, złociste, zielone, turkusowe. Kot brytyjski jest łagodny, zrównoważony, towarzyski. Zaskakująco (w stosunku do wielkości) cichy. Akceptuje bez problemu przebywające razem z nim w domu koty.

Brytyjczyk przywiązuje się do właściciela. Potrafi podążać za nim przez cały dzień, cierpliwie czekając, aż zostanie mu udzielona uwaga. Dom imprezowiczów to zdecydowanie najgorsze miejsce do przebywania dla kota brytyjskiego. Najlepiej się czuje w ciszy i spokoju, patrząc w okno, obserwując rodzinę w której żyje oraz wylegując się w promieniach słonecznych.

kot brytyjski

Larotta Perła Mazur

Larottę nazywamy Bambi. Urodziła się w Ostródzie w hodowli PERLA MAZUR*PL

URODZONA: 9 marca 2010

KOLOR: niebieski

WYSTAWY

GALERIA

RODOWÓD

Koty i kocięta rasowe - kot Brytyjski Krótkowłosy.

kot brytyjski

Larotta Perła Mazur po raz kolejny zostałą mamą. Ojcem kociąt jest Simon Lovely Panther*Cz.
21 marca 2014 urodziły się 3 niebieskie kocurki i 2 niebieskie koteczki.

kocięta brytyjskie

Galeria

Tagi: kot brytyjski krótkowłosy, brytyjski, kot brytyjski.
ODWIEDŹ NAS NA:
kot brytyjski